Katalog rozwiązań BESS
Porównuj architekturę, energię, moc, gwarancję i warunki eksploatacji. Braki i konflikty danych pozostają widoczne.

PowerHill
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 261
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 234,9
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 125
- Moc AC maksymalna (kW)
- 137,5
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Deklaracja ≥90% ze strony WWW producenta; brak w karcie PDF EN_20260625
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- Nie podano w bazie
- Seria produktowa
- PowerHill
- Model / SKU
- PowerHill-P125-261kWh-S2
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 125 kW (3P4W)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, 5×1P52S)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 2,61
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zewnętrzny moduł PCC do backupu (do 20 ms)
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- KONFLIKT: IP55 / C4 (karta PDF i instrukcja V4.0) vs IP67 / C5 (strona WWW)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- Nie podano w bazie
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1026 × 1350 × 2366
- Masa (kg)
- 2 800
- Poziom hałasu dB(A)
- 70
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- UL 9540A (tylko na poziomie modułu PowerPack-52.2HV-EU), IEC 62619, IEC 62933, UN38.3; aerozol pakietowy
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Wyjście backup 125 kW (<20 ms) wymaga opcjonalnego modułu zewnętrznego Dunext PCC
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, MQTT, Ethernet
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- Brak zdefiniowanego DoD i C-rate w dokumencie gwarancyjnym z 23.07.2026
- Zakres i podział gwarancji
- 5 lat system (PACK, PCS, EMS, chłodzenie cieczą) / 2 lata licznik i CT; opcja 6–10 lat
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
LUNA2000
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 241
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 216,9
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 100%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 108
- Moc AC maksymalna (kW)
- 118,8
- Nominalny C-rate
- 0,45C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- 90,0% w Roku 0 przy pełnym obciążeniu (400 Vac, 25°C wg Performance Guide V1.0); 91,3% maks. przy 0,25C
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,7%
- Seria produktowa
- LUNA2000 C&I Grid Forming
- Model / SKU
- LUNA2000-241-2S1
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- PCS2000-108K-MB1 (108 kW)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, 4 pakiety, 240S1P)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- Nie podano w bazie
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- Nie podano w bazie
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zewnętrzny układ STS do backupu
- Układ chłodzenia
- Hybrydowe
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 (szafa) / IP65 (obudowa pakietu z barierą tlenową)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -30
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 50
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 40
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1150 × 1800 × 2100
- Masa (kg)
- 2 800
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- UL 9540A, IEC 62619, IEC 62933-5-1/2, EN 50549, UN38.3; bariera tlenowa, górna klapa p.wybuchowa, aerozol
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Grid Forming; przełączanie on/off-grid wymaga zewnętrznego układu przełączającego (nie zastępuje UPS wg instrukcji)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, Ethernet, Światłowód
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 7 300
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 60%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 760
- Warunki testu cyklicznego
- 100% DoD, -30 do +40°C: 5 840–6 023 cykli do 70% SOH; 7 300–8 760 cykli do 60% SOH
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat (2 lata Basic + 8 lat Advanced pod warunkiem stałego podłączenia do chmury FusionSolar)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Wymaga połączenia
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

LUNA2000
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 215
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 193,5
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 100%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 108
- Moc AC maksymalna (kW)
- 118,8
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 91,3%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Maks. 91,3% w warunkach znamionowych on-grid (25°C, 0,5 CP, 400 Vac)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,7%
- Seria produktowa
- LUNA2000 C&I ESS
- Model / SKU
- LUNA2000-215-2S10
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- PCS2000-108K-MB1 (108 kW)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (280 Ah, 4 pakiety LUNA2000-54-2E1, 240S1P)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- Nie podano w bazie
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- Nie podano w bazie
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zewnętrzny układ STS do backupu
- Układ chłodzenia
- Hybrydowe
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 (szafa i PCS) / IP65 (obudowa pakietu) / agregat LTMS 7,5 kW
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -30
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 50
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 40
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1150 × 1800 × 2100
- Masa (kg)
- 2 800
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- UL 9540A, UL 1973, IEC 62619, IEC 62933-5-1/2, EN 50549, UN38.3; aerozol, górny odpowietrznik p.wybuchowy
- Tryb backup / off-grid
- Ograniczenia lub firmware do potwierdzenia
- Uwagi dotyczące backupu
- Egzemplarze wyprodukowane przed 2025 r. mogą posiadać ograniczenia trybu off-grid względem nowszych rewizji 215-2S11/241
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, Ethernet, Światłowód
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 7 300
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 60%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 7 300
- Warunki testu cyklicznego
- 100% DoD, 0,5CP, maks. 2 cykle/dzień, temp. otoczenia -30°C do +40°C, do 60% SOH
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat (2 lata Basic + 8 lat Advanced pod warunkiem podłączenia do FusionSolar; odłączenie >6 mies. skraca do 2 lat)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Wymaga połączenia
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

PowerStack
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 458
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 412,2
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 110
- Moc AC maksymalna (kW)
- 110
- Nominalny C-rate
- 0,24C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- System RTE ≥90,0% (wobec 98,5% maks. sprawności samego przekształtnika PCS Sc110Cx)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,5%
- Seria produktowa
- PowerStack 200CS
- Model / SKU
- ST455CS-4H (ST455kWh-110kW-4h)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Sc110Cx (110 kW AC, chłodzony powietrzem)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (280 Ah CALB, 256S2P, 819,2 V)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 25
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 11,45
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zewnętrzna szafa transformatorowa dla off-grid; EMS300CP — element opcjonalny
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55; KONFLIKT korozji: C5 / C5-L w standardzie (karta V3 i broszura 2025) vs C3 standard / C5 opcja (karta dystrybutorów)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -30
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- Nie podano w bazie
- Wymiary W × D × H (mm)
- 2152 × 1610 × 2470
- Masa (kg)
- 5 300
- Poziom hałasu dB(A)
- 70
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- IEC 62619, IEC 63056, IEC 62933, UN38.3, NFPA 68; detekcja gazów palnych, aerozol/FK5112 + zraszacz wodny (brak raportu UL 9540A w publicznej paczce)
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Praca wyspowa (do 10 szaf off-grid) wymaga bezwzględnie zewnętrznej szafy transformatorowej 250 kVA (1200×2000×1200 mm, +1500 kg)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, Ethernet
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 500
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- Nie podano w bazie
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 500
- Warunki testu cyklicznego
- 6 500 cykli potwierdzone w FAQ PowerStack 200CS V1.0 (2025); próg końcowy SOH do weryfikacji z Distribution Warranty
- Zakres i podział gwarancji
- Standardowo 5 lat / 6 500 cykli w dystrybucji EU (opcja przedłużenia do 10 lat)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

ESA G10
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 261,25
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 235,13
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 235,13
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 125
- Moc AC maksymalna (kW)
- 137,5
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 92%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Maks. sprawność systemu 92,0% (wobec 98,6% maks. sprawności samego PCS); karta nie precyzuje udziału chłodzenia
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,6%
- Seria produktowa
- ESA Series C&I
- Model / SKU
- GW125/261-ESA-LCN-G10
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 125 kW (maks. 137,5 kW @ 400V)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, 5×52,25 kWh, 832 V)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 20
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 5,22
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Dedykowany układ STS dla konfiguracji G10
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP54 / Klasa antykorozyjna C4 (opcjonalnie C5)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 35
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1050 × 1400 × 2250
- Masa (kg)
- 2 580
- Poziom hałasu dB(A)
- 70
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- 6-poziomowa ochrona: gaszenie aerozolowe + wodne, wentylator p.wybuchowy, osuszanie pakietów (lista certyfikatów IEC/UL do potwierdzenia)
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Praca mikrosieciowa wymaga dedykowanej szafy przełączającej STS wersji G10 (zakaz mieszania szaf G10 i G11 w jednym projekcie)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, Modbus RTU
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 10 lat lub 6 000 cykli do ≥70% z 261,25 kWh; test cykli przy 20–35°C, ≤90% DoD (235,13 kWh), maks. 2 cykle/dzień
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat ogniwa (wydajność) / 5 lat elektronika i obudowa / 2 lata chłodzenie cieczą, ppoż. i zamek (wydłużane do 5 lat z SEMS+)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Wymaga połączenia
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

ESA G11
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 261,25
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 235,13
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 235,13
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 125
- Moc AC maksymalna (kW)
- 137,5
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 92%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Maks. sprawność systemu 92,0% (wobec 98,6% maks. sprawności samego PCS)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,6%
- Seria produktowa
- ESA Series C&I
- Model / SKU
- GW125/261-ESA-LCN-G11
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 125 kW (maks. 137,5 kW @ 400V)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, 5×52,25 kWh, 832 V)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 20
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 5,22
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Dedykowany układ STS dla konfiguracji G11
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP54 / Klasa antykorozyjna C4 (opcjonalnie C5)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 35
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1050 × 1400 × 2250
- Masa (kg)
- 2 580
- Poziom hałasu dB(A)
- 70
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- 6-poziomowa ochrona: gaszenie aerozolowe + wodne, wentylator p.wybuchowy, osuszanie pakietów
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Praca mikrosieciowa wymaga dedykowanej szafy przełączającej STS wersji G11 (zakaz mieszania z G10)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, Modbus RTU
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 10 lat lub 6 000 cykli do ≥70% z 261,25 kWh; test cykli przy 20–35°C, ≤90% DoD (235,13 kWh), maks. 2 cykle/dzień
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat ogniwa (wydajność) / 5 lat elektronika i obudowa / 2 lata chłodzenie cieczą, ppoż. i zamek (5 lat z SEMS+)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Wymaga połączenia
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

SigenStack
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 253,26
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 245,7
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 245,7
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 97%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 125
- Moc AC maksymalna (kW)
- 137,5
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Brak jawnego RTE AC-AC w karcie; podano wyłącznie sprawność falownika 98,6% (400V) / 98,8% (480V)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,6%
- Seria produktowa
- SigenStack C&I (Zestaw 21× BAT 12.0)
- Model / SKU
- 21× SIG-STACK-BAT-12.0 + BC M2-0.5C-BST + Sigen PV 125M1-HYB
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- DC-coupled · układ hybrydowy
- PCS / model falownika
- Sigen PV 125M1-HYB (125 kW z portem backup 0 ms)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, 21 modułów po 12,06 kWh nom. / 11,70 kWh użytk. w 3 kolumnach po 7 szt.)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 100
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 25,3
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Brak dodatkowych komponentów dla konfiguracji M1 Hybrid według rekordu
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP66 (cały stos i falownik; zakaz montażu <2000 m od morza bez zgody producenta)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -20
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 3 kolumny × (770 × 363 × 2543)
- Masa (kg)
- 2 445
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- UL 9540A, IEC/EN 62619, IEC/EN 63056, UN38.3; 6-warstwowa ochrona: aerozol w każdym module 12 kWh, podkładki aerożelowe, zawór dekompresyjny
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane 0 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Wersja falownika M1-HYB posiada wbudowany port Backup z przełączaniem 0 ms (uwaga: wersja M1-HYA jest wyłącznie on-grid!)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, Sigen Cloud, Bez zewnętrznego dataloggera do 100 jedn.
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 60%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 10 000
- Warunki testu cyklicznego
- Gwarancja EU na moduł: 6 000 cykli przy 0,5C (lub 4 200 cykli przy 0,5–1C) do 60% SOH w stałej temp. 25±5°C (10 000 cykli dotyczy wyłącznie testu samego ogniwa)
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat Advanced na BAT 12.0, BC i falownik pod warunkiem stałego podłączenia do Sigen Cloud (bez chmury >6 mies. spada do 2 lat Basic na baterię i BC!)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Wymaga połączenia
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

AELIO-P50B100
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 100
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 90
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 90
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 50
- Moc AC maksymalna (kW)
- 55
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Brak jawnego RTE AC-AC w PDF; sprawność falownika PCS X3-AELIO-50K: maks. 98,0% (euro: 97,2%)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98%
- Seria produktowa
- ESS-AELIO C&I
- Model / SKU
- AELIO-P50B100 (7×TB-HR140 + X3-AELIO-50K)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- X3-AELIO-50K (50 kW AC / 55 kVA maks.; EPS 55 kW ciągle / 75 kW 10 s)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (280 Ah, 7×14,3 kWh pakiet 1P16S 51,2 V; system 358,4 V, zakres 280–408,8 V)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 1
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres backup / BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- HVAC
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- Szafa IP55 (IP54 w V1.3-20240712) / PCS IP66 / Pakiet IP20 (brak klasy C w PDF)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -30
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1310 × 1140 × 2300 (z PCS) | 1020 × 1150 × 2300 (bez PCS)
- Masa (kg)
- 1 600
- Poziom hałasu dB(A)
- 70
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- IEC 62619, IEC 63056, IEC 62477-1, UN38.3; aerozol / Novec1230 + przyłącze wodne (brak raportu UL 9540A w PDF)
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Wyjście EPS 55 kW ciągle / 75 kW przez 10 s (z falownikiem X3-AELIO-50K)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, SolaX Cloud, VPP-ready
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- Gwarancja EU: limit przerobu energii 287,7 MWh do 70% SOH (w gwarancji AU: 6 000 cykli); test BMS przy 0,2C w 25–30°C; DoD 90% (V1.3-20240819)
- Zakres i podział gwarancji
- Bateria i BMS: 10 lat / PCS: 5 lat (wydłużane bezpłatnie do 10 lat pod warunkiem rejestracji w SolaX Cloud) / Szafa ster.: 5 lat / Akcesoria: 2 lata
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Wymaga połączenia
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

AELIO-P60B100
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 100
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 90
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 90
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 60
- Moc AC maksymalna (kW)
- 66
- Nominalny C-rate
- 0,6C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Brak jawnego RTE AC-AC w PDF; sprawność falownika PCS X3-AELIO-60K: maks. 98,0% (euro: 97,2%)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98%
- Seria produktowa
- ESS-AELIO C&I
- Model / SKU
- AELIO-P60B100 (7×TB-HR140 + X3-AELIO-60K)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- X3-AELIO-60K (60 kW AC / 66 kVA maks.; EPS 66 kW ciągle / 90 kW 10 s)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (280 Ah, 7×14,3 kWh pakiet 1P16S 51,2 V; system 358,4 V, zakres 280–408,8 V)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 1
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres backup / BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- HVAC
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- Szafa IP55 (IP54 w V1.3-20240712) / PCS IP66 / Pakiet IP20
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -30
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1310 × 1140 × 2300 (z PCS) | 1020 × 1150 × 2300 (bez PCS)
- Masa (kg)
- 1 600
- Poziom hałasu dB(A)
- 70
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- IEC 62619, IEC 63056, IEC 62477-1, UN38.3; aerozol / Novec1230 + przyłącze wodne (brak raportu UL 9540A w PDF)
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Wyjście EPS 66 kW ciągle / 90 kW przez 10 s (z falownikiem X3-AELIO-60K)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, SolaX Cloud, VPP-ready
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- Gwarancja EU: limit przerobu energii 287,7 MWh do 70% SOH (w gwarancji AU: 6 000 cykli); test BMS przy 0,2C w 25–30°C; DoD 90%
- Zakres i podział gwarancji
- Bateria i BMS: 10 lat / PCS: 5 lat (wydłużane do 10 lat pod warunkiem podłączenia do SolaX Cloud) / Szafa ster.: 5 lat / Akcesoria: 2 lata
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Wymaga połączenia
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
CSS-OD IP55
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 107,52
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 96,77
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 49,9
- Moc AC maksymalna (kW)
- 49,9
- Nominalny C-rate
- 0,46C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Sprawność pełnego cyklu AC-AC (RTE) niepodana wprost w skróconej karcie publicznej
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- Nie podano w bazie
- Seria produktowa
- Commercial Storage CSS-OD
- Model / SKU
- CSS-OD 107
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Falownik bateryjny SolarEdge 49,9 kW (lub wariant 29,9 kW)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (280 Ah, 107,52 kWh znamionowo)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 20
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 2,1
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymagany kontroler SolarEdge ONE
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP54 (przystosowana do montażu wewnętrznego i zewnętrznego)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -20
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- Nie podano w bazie
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1050 × 1370 × 2090
- Masa (kg)
- 1 435
- Poziom hałasu dB(A)
- Nie podano w bazie
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Pozytywny raport z testów propagacji pożaru UL 9540A potwierdzony w dokumentacji europejskiej
- Tryb backup / off-grid
- Ograniczenia lub firmware do potwierdzenia
- Uwagi dotyczące backupu
- UWAGA: Zintegrowana funkcja backup (<20 ms) w karcie CSS-OD 107 jest uzależniona od aktualizacji oprogramowania firmware w 2026 r.!
- Protokoły komunikacyjne EMS
- SolarEdge ONE for C&I, Modbus TCP
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 10 lat lub 8 000 cykli przy zachowaniu min. 70% SOH (wg europejskiej dokumentacji i FAQ modelu 107)
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat gwarancji produktowej i pojemnościowej (wymaga potwierdzenia dostępności handlowej modelu w Polsce)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

CSS-OD IP55
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 197,12
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 177,41
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 100
- Moc AC maksymalna (kW)
- 100
- Nominalny C-rate
- 0,51C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Sprawność pełnego cyklu AC-AC (RTE) do potwierdzenia w szczegółowej karcie pomiarowej
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- Nie podano w bazie
- Seria produktowa
- Commercial Storage CSS-OD
- Model / SKU
- CSS-OD 197
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Falownik bateryjny SolarEdge 100 kW (lub wariant 50 kW)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (280 Ah, 197,12 kWh znamionowo)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 20
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 4
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zewnętrzny układ backup — zależnie od projektu
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP54 (szafa fabrycznie zmontowana)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -20
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- Nie podano w bazie
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1300 × 1200 × 2360
- Masa (kg)
- 2 360
- Poziom hałasu dB(A)
- Nie podano w bazie
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Pozytywny raport z testów propagacji pożaru UL 9540A potwierdzony w dokumentacji europejskiej
- Tryb backup / off-grid
- Brak funkcji backup / off-grid
- Uwagi dotyczące backupu
- UWAGA: W tabeli porównawczej specyfikacji model CSS-OD 197 NIE posiada zintegrowanego przełączania backup (w przeciwieństwie do modelu 107)!
- Protokoły komunikacyjne EMS
- SolarEdge ONE for C&I, Modbus TCP
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 7 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- KONFLIKT: Oficjalna gwarancja od 01.01.2026 dla CSS-OD 197 podaje 7 000 pełnych cykli przy 90% DoD do ≥70% SOH (broszury serii podają 8 000 cykli)
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat gwarancji produktowej; gwarancja pojemności 7 000 cykli lub 10 lat do 70% SOH (wg PDF z 01.01.2026)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

Storage XL IP20
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 89
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 89
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 89
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 100%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 50
- Moc AC maksymalna (kW)
- 50
- Nominalny C-rate
- 0,56C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta podaje sprawność samej baterii do 98%, co NIE jest sprawnością RTE AC-AC całego systemu z falownikiem
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98%
- Seria produktowa
- Storage XL Package (Indoor)
- Model / SKU
- CS-89-IN-50 (Sunny Tripower Storage X 50)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- SMA Sunny Tripower Storage X 50 kW (lub wariant 30 kW)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (89 kWh energii użytkowej wg karty CSSX-30-DS-en-12)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- Nie podano w bazie
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- Nie podano w bazie
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymagany zewnętrzny licznik energii; Wymagane pomieszczenie PPOŻ EI60
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP20 — wyłącznie montaż WEWNĄTRZ budynku (wymaga wydzielenia pożarowego EI 60 wg WT 2026!)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- Nie podano w bazie
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- Nie podano w bazie
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- Nie podano w bazie
- Wymiary W × D × H (mm)
- Wg karty SMA CS-89-IN (szafa wewnętrzna)
- Masa (kg)
- Nie podano w bazie
- Poziom hałasu dB(A)
- Nie podano w bazie
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Europejski pakiet systemowy SMA (następca wycofanej serii Commercial Storage Solution)
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- UWAGA Kosztowa: Wymagany licznik energii (Energy Meter) nie jest zawarty w pakiecie bazowym wg karty katalogowej!
- Protokoły komunikacyjne EMS
- SMA Commercial Energy Solution EMS, Modbus TCP
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 500
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- Nie podano w bazie
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 500
- Warunki testu cyklicznego
- Do 8 500 gwarantowanych cykli i 10 lat gwarancji pojemności zgodnie z warunkami gwarancyjnymi SMA (próg SOH do weryfikacji w PDF)
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat gwarancji pojemności baterii i do 8 500 cykli wg warunków SMA
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

Storage XL IP55
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 107
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 107
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 107
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 100%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 50
- Moc AC maksymalna (kW)
- 50
- Nominalny C-rate
- 0,47C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta podaje sprawność samej baterii do 98% — systemowe RTE AC-AC (z uwzględnieniem pracy klimatyzacji HVAC) wymaga potwierdzenia
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98%
- Seria produktowa
- Storage XL Package (Outdoor)
- Model / SKU
- CS-107-OUT-50 (Sunny Tripower Storage X 50)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- SMA Sunny Tripower Storage X 50 kW (lub wariant 30 kW)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (107 kWh energii użytkowej wg karty CSSX-30-DS-en-12)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- Nie podano w bazie
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- Nie podano w bazie
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymagany zewnętrzny licznik energii
- Układ chłodzenia
- HVAC
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 (szafa zewnętrzna z aktywnym chłodzeniem HVAC)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- Nie podano w bazie
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- Nie podano w bazie
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- Nie podano w bazie
- Wymiary W × D × H (mm)
- Wg karty SMA CS-107-OUT (szafa zewnętrzna)
- Masa (kg)
- Nie podano w bazie
- Poziom hałasu dB(A)
- Nie podano w bazie
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Europejski pakiet systemowy SMA; montaż zewnętrzny zwalnia z rygoru przegród wewnętrznych EI 60/120
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- UWAGA Kosztowa: Wymagany licznik energii (Energy Meter) nie wchodzi w skład pakietu bazowego!
- Protokoły komunikacyjne EMS
- SMA Commercial Energy Solution EMS, Modbus TCP
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 500
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- Nie podano w bazie
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 500
- Warunki testu cyklicznego
- Do 8 500 gwarantowanych cykli i 10 lat gwarancji pojemności zgodnie z warunkami gwarancyjnymi SMA
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat gwarancji pojemności baterii i do 8 500 cykli wg warunków SMA
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

Storage XL IP20
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 197
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 197
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 197
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 100%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 50
- Moc AC maksymalna (kW)
- 50
- Nominalny C-rate
- 0,25C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta podaje sprawność samej baterii do 98% — systemowe RTE AC-AC (z falownikiem) wymaga potwierdzenia
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98%
- Seria produktowa
- Storage XL Package (Indoor)
- Model / SKU
- CS-197-IN-50 (Sunny Tripower Storage X 50)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- SMA Sunny Tripower Storage X 50 kW
- Chemia i typ ogniw
- LFP (197 kWh energii użytkowej wg karty CSSX-30-DS-en-12)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- Nie podano w bazie
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- Nie podano w bazie
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymagany zewnętrzny licznik energii; Wymagane pomieszczenie PPOŻ EI120
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP20 — montaż wyłącznie WEWNĄTRZ budynku (powyżej 100 kWh wewnątrz budynku wymaga przegród EI 120 wg WT 2026!)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- Nie podano w bazie
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- Nie podano w bazie
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- Nie podano w bazie
- Wymiary W × D × H (mm)
- Wg karty SMA CS-197-IN (szafa wewnętrzna)
- Masa (kg)
- Nie podano w bazie
- Poziom hałasu dB(A)
- Nie podano w bazie
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Europejski pakiet systemowy SMA; uwaga na rygory WT 2026 dla montażu >100 kWh wewnątrz budynku (EI 120)
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Wymagany licznik energii (Energy Meter) nie wchodzi w skład pakietu bazowego
- Protokoły komunikacyjne EMS
- SMA Commercial Energy Solution EMS, Modbus TCP
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 500
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- Nie podano w bazie
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 500
- Warunki testu cyklicznego
- Do 8 500 gwarantowanych cykli i 10 lat gwarancji pojemności zgodnie z warunkami gwarancyjnymi SMA
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat gwarancji pojemności baterii i do 8 500 cykli wg warunków SMA
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

Storage XL IP55
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 197
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 197
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 197
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 100%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 50
- Moc AC maksymalna (kW)
- 50
- Nominalny C-rate
- 0,25C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta podaje sprawność samej baterii do 98% — systemowe RTE AC-AC z pracą klimatyzacji HVAC do potwierdzenia
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98%
- Seria produktowa
- Storage XL Package (Outdoor)
- Model / SKU
- CS-197-OUT-50 (Sunny Tripower Storage X 50)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- SMA Sunny Tripower Storage X 50 kW
- Chemia i typ ogniw
- LFP (197 kWh energii użytkowej wg karty CSSX-30-DS-en-12)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- Nie podano w bazie
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- Nie podano w bazie
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymagany zewnętrzny licznik energii
- Układ chłodzenia
- HVAC
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 (szafa zewnętrzna z aktywnym chłodzeniem HVAC)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- Nie podano w bazie
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- Nie podano w bazie
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- Nie podano w bazie
- Wymiary W × D × H (mm)
- Wg karty SMA CS-197-OUT (szafa zewnętrzna)
- Masa (kg)
- Nie podano w bazie
- Poziom hałasu dB(A)
- Nie podano w bazie
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Europejski pakiet systemowy SMA; montaż zewnętrzny z zachowaniem odległości od ścian wg WT 2026
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Wymagany licznik energii (Energy Meter) nie wchodzi w skład pakietu bazowego
- Protokoły komunikacyjne EMS
- SMA Commercial Energy Solution EMS, Modbus TCP
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 500
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- Nie podano w bazie
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 500
- Warunki testu cyklicznego
- Do 8 500 gwarantowanych cykli i 10 lat gwarancji pojemności zgodnie z warunkami gwarancyjnymi SMA
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat gwarancji pojemności baterii i do 8 500 cykli wg warunków SMA
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
C-BOX
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 256
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 230,4
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 120
- Moc AC maksymalna (kW)
- 120
- Nominalny C-rate
- 0,47C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Redukcja strat ciepła o ok. 20% dzięki laserowemu łączeniu ogniw (moduły ~1 kWh spawane w Środzie Śląskiej); dokładne RTE AC-AC zależy od konfiguracji projektu
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- Nie podano w bazie
- Seria produktowa
- Corab Energy Storage C-BOX (Polska)
- Model / SKU
- Corabes C-BOX 256–500 kWh / 120 kW AC (Fabryka Środa Śląska)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Dwukierunkowy PCS do 120 kW AC (4×30 kW kaskadowo, natychmiastowe odłączanie łańcuchów DC pod pełnym obciążeniem)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (ogniwa klasy Bloomberg Tier 1 łączone laserowo w moduły ~1 kWh z paszportyzacją i czujnikiem temp. na każdym ogniwie)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 5
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres BOS zależny od projektu
- Układ chłodzenia
- Hybrydowe
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- Chłodzenie hybrydowe (powietrze + woda lodowa, ukierunkowane chłodzenie biegunów) / Klasa ogniowa EI 120 / REI 120 (płyty warstwowe z wełną mineralną)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -35
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 20
- Wymiary W × D × H (mm)
- Zabudowa szafowa/kontenerowa zoptymalizowana pod dostęp serwisowy (wg projektu)
- Masa (kg)
- Nie podano w bazie
- Poziom hałasu dB(A)
- Nie podano w bazie
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Konstrukcja EI 120 / REI 120 (2 godz. ochrony ppoż.), wczesna detekcja gazów (2 czujniki z analizą anomalii), opcjonalna mgła wodna, klapy dekompresyjne, certyfikaty Instytutu KOMAG
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Polska produkcja (Środa Śląska — wysoki Polish/EU Content); autorski Corabes EMS, BMS i SCADA całkowicie bez chmury i bez chińskich serwerów (ochrona przed backdoor, VPN, otwarty kod)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Corabes Local EMS/SCADA, Modbus TCP/RTU, CAN, RS485, Szyfrowany VPN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 10 lat gwarancji i 8 000 cykli (horyzont optymalizacji 10–15 lat wg dokumentacji Corabes; rozstrzygnięto: 256 kWh to wariant bazowy z fabryki w Środzie Śląskiej, rozbudowywany do 500 kWh, natomiast 257,2 kWh dotyczy zewnętrznej szafy OEM 768 V typu Eenovance E-MATE-257R)
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat gwarancji i 8 000 cykli polskiego producenta Corab Energy Storage (praca lokalna 100% bez wymogu chmury)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

EnerCab
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 261
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 234,9
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 125
- Moc AC maksymalna (kW)
- 125
- Nominalny C-rate
- 0,48C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 89%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta podaje 89% maksymalnej sprawności systemu (potwierdzić, czy wartość obejmuje zużycie własne chłodzenia cieczą)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,5%
- Seria produktowa
- EnerCab C&I Series
- Model / SKU
- Cabinet 261k (EnerCab 261k)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 125 kW AC (IP66)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, 261 kWh @ 25°C / 0,5P)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- Nie podano w bazie
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- Nie podano w bazie
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres backup / BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP54 (cała szafa systemowa) / IP67 (pakiet bateryjny) / IP66 (PCS)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- Nie podano w bazie
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1000 × 1350 × 2300
- Masa (kg)
- 2 670
- Poziom hałasu dB(A)
- Nie podano w bazie
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Gaszenie aerozolowe, sterowanie PLC/EMS/SCADA oparte na komponentach Siemens, deklaracja cyberbezpieczeństwa IEC 62443
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Praca rezerwowa i szczegóły układu SZR do potwierdzenia w dokumentacji projektowej E-HUB
- Protokoły komunikacyjne EMS
- PROFINET, Ethernet, CAN, RS-485
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- Nie podano w bazie
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- Deklaracja 8 000 cykli w karcie Cabinet 261k_PL.pdf (warunki DoD, temperatury i progu SOH do potwierdzenia w gwarancji)
- Zakres i podział gwarancji
- Warunki polskiej gwarancji produktowej i pojemnościowej (throughput) wymagają pisemnego potwierdzenia
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

EnerCab
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 418
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 376,2
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 215
- Moc AC maksymalna (kW)
- 215
- Nominalny C-rate
- 0,51C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 89%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta podaje 89% maksymalnej sprawności systemu
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,5%
- Seria produktowa
- EnerCab C&I Series
- Model / SKU
- Cabinet 418k (EnerCab 418k)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 215 kW AC (IP66)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, 418 kWh @ 25°C / 0,5P)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- Nie podano w bazie
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- Nie podano w bazie
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres backup / BOS do potwierdzenia; Wymaga projektu architektoniczno-budowlanego powyżej 300 kWh — według rekordu
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP54 (szafa systemowa) / IP67 (pakiet bateryjny) / IP66 (PCS)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- Nie podano w bazie
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1300 × 1350 × 2500
- Masa (kg)
- 3 700
- Poziom hałasu dB(A)
- Nie podano w bazie
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Gaszenie aerozolowe, sterownik PLC/EMS Siemens; uwaga: przekracza próg 300 kWh Prawa budowlanego!
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Wymaga weryfikacji zewnętrznego osprzętu SZR dla mocy 215 kW AC
- Protokoły komunikacyjne EMS
- PROFINET, Ethernet, CAN, RS-485
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- Nie podano w bazie
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- Deklaracja 8 000 cykli w karcie Cabinet 418k_PL.pdf (warunki DoD i próg SOH do potwierdzenia)
- Zakres i podział gwarancji
- Warunki gwarancji do potwierdzenia w ofercie projektowej E-HUB
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
FlexiStore F261-S
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 261
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 242
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 242
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 92,7%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 125
- Moc AC maksymalna (kW)
- 125
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Potwierdzona w karcie katalogowej F261-S sprawność cyklu systemu ≤90% oraz jawna energia wyjściowa 242 kWh (z 261 kWh nom.)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- Nie podano w bazie
- Seria produktowa
- FlexiStore C&I (Shanghai Electric)
- Model / SKU
- FlexiStore F261-S
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 125 kW AC + wbudowany moduł STS (w wersji F261-S)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, konfiguracja 1P260S, 832 V, zakres 728–936 V)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 12
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 3,13
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Brak dodatkowego STS przy pojedynczej jednostce — według rekordu
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 / Klasa antykorozyjna C3-M w standardzie
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -20
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 25
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1000 × 1350 × 2400
- Masa (kg)
- 2 700
- Poziom hałasu dB(A)
- Nie podano w bazie
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Ochrona aerozolowa i odprowadzanie gazów (pełna lista certyfikatów EU / UL 9540A do weryfikacji)
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Wariant F261-S posiada wbudowany STS do płynnego przełączania on/off-grid (praca wyspowa równoległa ograniczona do 1 szafy; nie mylić z wariantem F261-I bez STS!)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- ≥8 000 cykli przy 0,5C, 25°C do progu 70% EOL wg oficjalnej karty katalogowej z 09.03.2026
- Zakres i podział gwarancji
- Warunki polskiej karty gwarancyjnej i podmiotu serwisującego wymagają pisemnego potwierdzenia
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
FlexiStore F418
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 418
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 387
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 387
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 92,6%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 215
- Moc AC maksymalna (kW)
- 215
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- KONFIGURACJA DC-ONLY: wartość zapisana w polu RTE nie jest prezentowana jako RTE AC–AC. Do pełnej sprawności AC–AC trzeba uwzględnić zewnętrzny PCS/MVPS oraz potrzeby własne. Karta szafy DC podaje maks. 93% sprawności cyklu (sprawdzić sprawność całkowitą AC-AC po dołożeniu zewnętrznego przekształtnika PCS)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- Nie podano w bazie
- Seria produktowa
- FlexiStore C&I (Shanghai Electric)
- Model / SKU
- FlexiStore F418 (Szafa DC + Zewn. PCS)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- DC-only · zewnętrzny PCS
- PCS / model falownika
- Brak wbudowanego PCS — szafa DC wymagająca zewnętrznego PCS 100–215 kW
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, konfiguracja 1P416S, napięcie 1331,2 V, zakres 1164,8–1497,6 V)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- Nie podano w bazie
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- Nie podano w bazie
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymagany zewnętrzny PCS dobrany do zakresu 100–215 kW; Wymaga projektu architektoniczno-budowlanego powyżej 300 kWh — według rekordu
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 / Klasa antykorozyjna C3-M w standardzie
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -20
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 25
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1400 × 1320 × 2400
- Masa (kg)
- 4 000
- Poziom hałasu dB(A)
- Nie podano w bazie
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Zintegrowana ochrona szafowa; uwaga: przekracza próg 300 kWh Prawa budowlanego (projekt arch.-budowlany)!
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- UWAGA Kosztowa: Szafa F418 jest szafą po stronie DC (1331 V) — wymaga dokupienia zewnętrznego falownika PCS (100–215 kW)!
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- ≥8 000 cykli przy 0,5C, 25°C do progu 70% EOL wg karty technicznej F418 (02.2026)
- Zakres i podział gwarancji
- Warunki gwarancji europejskiej do potwierdzenia wraz z dobranym przekształtnikiem PCS
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
GE-F60
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 61,44
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 55,3
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 55,3
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 50
- Moc AC maksymalna (kW)
- 50
- Nominalny C-rate
- 0,81C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta serii GE-F60; granica AC-AC z Aux do weryf.
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 97,6%
- Seria produktowa
- GE-F60 Series
- Model / SKU
- GE-F60 (50kW/61.44kWh)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 50 kW AC
- Chemia i typ ogniw
- LFP (120 Ah, 512 V)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 6
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 0,36
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres wymaganych komponentów BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 (zewn.)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -20
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 780 × 1055 × 2050
- Masa (kg)
- 910
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Aerozol, IEC 62619, UN38.3
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Praca wyspowa i SZR wspierane
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 90% DoD, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 5–10 lat wg karty Deye PL
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
MS-G215
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 215
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 193,5
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 193,5
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 100
- Moc AC maksymalna (kW)
- 100
- Nominalny C-rate
- 0,47C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 88%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Broszura Deye C&I podaje maks. 88% RTE
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98%
- Seria produktowa
- MS-G215 Series
- Model / SKU
- MS-G215-2H3 (100kW/215kWh)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 100 kW AC
- Chemia i typ ogniw
- LFP (280 Ah, 768 V)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 2,15
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres wymaganych komponentów BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 (ciecz)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -20
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1100 × 1350 × 2350
- Masa (kg)
- 2 650
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Aerozol + woda, IEC 62619, UL 9540A
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Wymaga zewnętrznego STS dla backupu
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 0,5C, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 5–10 lat wg karty Deye
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
BOS-G60
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 61,44
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 55,3
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 55,3
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 50
- Moc AC maksymalna (kW)
- 50
- Nominalny C-rate
- 0,81C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Zestaw rack HV + falownik 50 kW
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 97,6%
- Seria produktowa
- BOS-G Pro Rack
- Model / SKU
- BOS-G60 + SUN-50K-SG01HP3
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- DC-coupled · układ hybrydowy
- PCS / model falownika
- Falownik Deye SUN-50K-SG01HP3
- Chemia i typ ogniw
- LFP (100 Ah, 12×5,12 kWh)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 16
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 0,98
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymagane pomieszczenie wewnętrzne — zakres do weryfikacji projektowej
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP20 (rack wewn.) / IP65 (PCS)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -10
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 589 × 590 × 2180
- Masa (kg)
- 620
- Poziom hałasu dB(A)
- 60
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- IEC 62619, UN38.3
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Port Load/Backup w falowniku SUN-50K
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 90% DoD, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat wg warunków Deye
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
BOS-G80
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 81,92
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 73,7
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 73,7
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 50
- Moc AC maksymalna (kW)
- 50
- Nominalny C-rate
- 0,61C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Zestaw rack 16 modułów + falownik 50 kW
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 97,6%
- Seria produktowa
- BOS-G Pro Rack
- Model / SKU
- BOS-G80 + SUN-50K-SG01HP3
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- DC-coupled · układ hybrydowy
- PCS / model falownika
- Falownik Deye SUN-50K-SG01HP3
- Chemia i typ ogniw
- LFP (100 Ah, 16×5,12 kWh)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 16
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 1,31
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymagane pomieszczenie wewnętrzne — zakres do weryfikacji projektowej
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP20 (rack wewn.) / IP65 (PCS)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -10
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 589 × 590 × 2280
- Masa (kg)
- 780
- Poziom hałasu dB(A)
- 60
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- IEC 62619, UN38.3
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Port Load/Backup w falowniku SUN-50K
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 90% DoD, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat wg warunków Deye
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
G-MAX
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 215
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 193,5
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 193,5
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 100
- Moc AC maksymalna (kW)
- 100
- Nominalny C-rate
- 0,47C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta G-MAX 215kWh; chłodzenie cieczą
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,4%
- Seria produktowa
- G-MAX Series
- Model / SKU
- GM215kWh-100kW-2H
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 100 kW AC
- Chemia i typ ogniw
- LFP (280 Ah, 768 V)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 2,15
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres wymaganych komponentów BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 / C4
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1150 × 1450 × 2350
- Masa (kg)
- 2 680
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Aerozol + woda, IEC 62619, UL 9540A
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Praca wyspowa z modułem STS FoxESS
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 0,5C, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 5–10 lat FoxESS Poland
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
PowerMagic
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 258
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 232,2
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 232,2
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 125
- Moc AC maksymalna (kW)
- 125
- Nominalny C-rate
- 0,48C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90,5%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta SOFAR PowerMagic 258
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,5%
- Seria produktowa
- PowerMagic C&I
- Model / SKU
- PowerMagic 125kW/258kWh
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 125 kW AC
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, 806 V)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 2,58
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres wymaganych komponentów BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 / C5
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -30
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1100 × 1400 × 2380
- Masa (kg)
- 2 750
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Aerozol pakietowy + szafowy, IEC 62619, UL 9540A
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Praca wyspowa z szafą STS
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 0,5C, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 5–10 lat Sofar Polska
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
PowerMagic
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 516
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 464,4
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 464,4
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 250
- Moc AC maksymalna (kW)
- 250
- Nominalny C-rate
- 0,48C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90,5%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Zestaw 2 szaf PowerMagic 258
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,5%
- Seria produktowa
- PowerMagic C&I
- Model / SKU
- PowerMagic 250kW/516kWh (2×258)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- 2 × PCS 125 kW AC (250 kW)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, 2 szafy)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 5
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 2,58
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymaga projektu architektoniczno-budowlanego powyżej 300 kWh — według rekordu
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 / C5
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -30
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 2200 × 1400 × 2380
- Masa (kg)
- 5 500
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- UL 9540A, IEC 62619 (>300 kWh)
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Wymaga szafy STS
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 0,5C, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 5–10 lat Sofar Polska
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
CBS8000
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 96,46
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 86,4
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 86,4
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 50
- Moc AC maksymalna (kW)
- 55
- Nominalny C-rate
- 0,48C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Brak jawnego RTE AC-AC w PDF; sprawność PCS HYD-50K-T1: maks. 98,2% (euro 97,5%, maks. Battery-AC: 98,2%)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,2%
- Seria produktowa
- CBS8000 Series
- Model / SKU
- CBS8000-96KWH + HYD-50K-T1 (CBS8000-96-HYD50T1)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- DC-coupled · układ hybrydowy
- PCS / model falownika
- SOFAR HYD-50K-T1 (50 kW AC / maks. 55 kVA; moc DC baterii 96 kWh: 46,08 kW nom. / 48 kW maks.)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, 6 pakietów 1P16S, napięcie znamionowe 600 V DC, zakres 600–1000 V DC)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 6
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 0,58
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres wymaganych komponentów BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- HVAC
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- Szafa: Intelligent Airflow + klimatyzator (1,5 kW chł. / 1 kW grz.), IP55 / C4 (w V1.2: C3, opcja C5); PCS: IP66
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -20
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- Szafa: 750 × 1150 × 2100 (1090 kg) + PCS: 850 × 305 × 660 (75 kg)
- Masa (kg)
- 1 165
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Podwójny system gaśniczy: Aerogel + opcja Perfluorohexanone; CE, EN 50549-1, VDE-AR-N 4105 (brak UL 9540A w PDF)
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Praca hybrydowa z falownikiem HYD-50K-T1 (dostępny także wariant 80,38 kWh / 72,0 kWh użytk. CBS8000-80KWH o masie 980 kg)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 80%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 10 lat gwarancji; limit Minimum Throughput Energy: 295,8 MWh (dla 96 kWh; 246,5 MWh dla 80 kWh) do progu aż 80% SOH energii użytkowej (86,4 kWh)!
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat gwarancji produktowej i wydajnościowej baterii (wg dokumentu V1.2 z 15.12.2025 — bez wymogu chmury)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
S³-EStore
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 215
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 193,5
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 193,5
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 100
- Moc AC maksymalna (kW)
- 100
- Nominalny C-rate
- 0,47C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta Kehua ESI215-100K-M
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,5%
- Seria produktowa
- S³-EStore C&I
- Model / SKU
- ESI215-100K-M
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS Kehua 100 kW AC
- Chemia i typ ogniw
- LFP (280 Ah, 768 V)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 2,15
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres wymaganych komponentów BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 / C4
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1350 × 1350 × 2150
- Masa (kg)
- 2 650
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Aerozol + woda, polski EMS, IEC 62619, UL 9540A
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Opcjonalny moduł STS do pracy off-grid
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 0,5C, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 5–10 lat (Technius Kielce / TIM SA)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
BluePulse
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 102,4
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 92,2
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 92,2
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 50
- Moc AC maksymalna (kW)
- 50
- Nominalny C-rate
- 0,49C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 89,5%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta KSTAR KAC50DP-BC100DE (ogniwa CATL)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98%
- Seria produktowa
- BluePulse Series
- Model / SKU
- KAC50DP-BC100DE
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- DC-coupled · układ hybrydowy
- PCS / model falownika
- Zintegrowany falownik KSTAR 50 kW
- Chemia i typ ogniw
- LFP (ogniwa CATL 280 Ah)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 6
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 0,61
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres wymaganych komponentów BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP54 / C4
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -20
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1100 × 1100 × 2150
- Masa (kg)
- 1 450
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Ogniwa CATL, aerozol, IEC 62619, UL 9540A
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Przełączanie off-grid <20 ms
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 90% DoD, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 5–10 lat KSTAR / CATL
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
BluePulse
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 197
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 177,3
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 177,3
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 50
- Moc AC maksymalna (kW)
- 50
- Nominalny C-rate
- 0,25C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 89,5%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta KSTAR KAC50DP-BC197DE (4h)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98%
- Seria produktowa
- BluePulse Series
- Model / SKU
- KAC50DP-BC197DE
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- DC-coupled · układ hybrydowy
- PCS / model falownika
- Zintegrowany falownik KSTAR 50 kW
- Chemia i typ ogniw
- LFP (ogniwa CATL 280 Ah, 0,25C)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 6
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 1,18
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres wymaganych komponentów BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP54 / C4
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -20
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1100 × 1350 × 2300
- Masa (kg)
- 2 380
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Ogniwa CATL, aerozol, IEC 62619, UL 9540A
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Wersja 4-godzinna na ogniwach CATL
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 90% DoD, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 5–10 lat KSTAR / CATL
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
BluePulse
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 233
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 209,7
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 209,7
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 125
- Moc AC maksymalna (kW)
- 125
- Nominalny C-rate
- 0,54C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90,5%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta KSTAR KAC125DP-BC233DE (ciecz)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,5%
- Seria produktowa
- BluePulse Liquid
- Model / SKU
- KAC125DP-BC233DE
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS KSTAR 125 kW AC
- Chemia i typ ogniw
- LFP (ogniwa CATL chłodzone cieczą)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 2,33
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres wymaganych komponentów BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 / C4
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1150 × 1400 × 2350
- Masa (kg)
- 2 620
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Ogniwa CATL, ciecz, aerozol, UL 9540A
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Wymaga modułu STS dla pracy wyspowej
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 0,5C, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 5–10 lat KSTAR / CATL
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
EnerOne F200021
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 254,56
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 229,1
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 229,1
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 125
- Moc AC maksymalna (kW)
- 125
- Nominalny C-rate
- 0,49C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- KONFIGURACJA DC-ONLY: wartość zapisana w polu RTE nie jest prezentowana jako RTE AC–AC. Do pełnej sprawności AC–AC trzeba uwzględnić zewnętrzny PCS/MVPS oraz potrzeby własne. Oryginalna szafa DC CATL EnerOne (7SUN.pl)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- Nie podano w bazie
- Seria produktowa
- EnerOne Series
- Model / SKU
- EnerOne F200021 (254.56 kWh)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- DC-only · zewnętrzny PCS
- PCS / model falownika
- Szafa DC (wymaga zewn. PCS 100–125 kW)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (ogniwa CATL 280 Ah, 1P288S, 921,6 V)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 2,55
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymagany zewnętrzny PCS
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP66 (moduły) / IP55 (szafa), C4/C5
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -30
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1050 × 1350 × 2300
- Masa (kg)
- 2 600
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Pełny raport UL 9540A dla szafy, IEC 62619, UN38.3
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- UWAGA: Szafa DC — wymaga zewnętrznego PCS!
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 0,5C, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- Gwarancja CATL (dystrybucja 7SUN.pl)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
EnerOne+
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 379,4
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 341,5
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 341,5
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 379
- Moc AC maksymalna (kW)
- 379
- Nominalny C-rate
- 1C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- KONFIGURACJA DC-ONLY: wartość zapisana w polu RTE nie jest prezentowana jako RTE AC–AC. Do pełnej sprawności AC–AC trzeba uwzględnić zewnętrzny PCS/MVPS oraz potrzeby własne. Szafa DC CATL EnerOne+ o prądzie 1C (Megawat / VoltForce)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- Nie podano w bazie
- Seria produktowa
- EnerOne+ Series
- Model / SKU
- EnerOne+ 379.4 kWh (1C Liquid)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- DC-only · zewnętrzny PCS
- PCS / model falownika
- Szafa DC 1C (wymaga zewn. PCS do 379 kW)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (ogniwa CATL 306/314 Ah, 1C)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 3,79
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymagany zewnętrzny PCS; Wymaga projektu architektoniczno-budowlanego powyżej 300 kWh — według rekordu
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP66 (moduły) / IP55 (szafa), C5
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -30
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1200 × 1400 × 2400
- Masa (kg)
- 3 550
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- UL 9540A, IEC 62619 (>300 kWh)
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Szafa DC 1C — wymaga zewnętrznego PCS
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 0,5C/1C, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- Gwarancja CATL (Megawat / VoltForce)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
Chess Plus
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 261
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 234,9
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 234,9
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 125
- Moc AC maksymalna (kW)
- 125
- Nominalny C-rate
- 0,48C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90,5%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Szafa BYD Chess Plus na ogniwach Thick Blade
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,6%
- Seria produktowa
- Chess Plus C&I
- Model / SKU
- BYD Chess Plus 261 kWh / 125 kW
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 125 kW AC
- Chemia i typ ogniw
- LFP (ogniwa BYD Thick Blade 314 Ah)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 2,61
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres wymaganych komponentów BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 / C4
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1100 × 1380 × 2360
- Masa (kg)
- 2 720
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Ogniwa BYD Blade, aerozol + woda, UL 9540A, IEC 62619
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Praca wyspowa z modułem STS
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 0,5C, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat wg gwarancji BYD C&I
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

BESS
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 261
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 234,9
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 234,9
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 125
- Moc AC maksymalna (kW)
- 125
- Nominalny C-rate
- 0,48C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Szafa Livoltek 261 kWh (wdrożenie 2,6 MWh pod Radomiem)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,5%
- Seria produktowa
- Livoltek C&I Liquid
- Model / SKU
- BESS-261kWh-125kW-LC
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 125 kW AC
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, ciecz)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 2,61
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres wymaganych komponentów BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 / C4
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1050 × 1350 × 2350
- Masa (kg)
- 2 680
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Aerozol, IEC 62619 (oddział Livoltek Stara Iwiczna)
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Zewnętrzny SZR/STS dla pracy wyspowej
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 0,5C, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 5–10 lat Livoltek Polska
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
SunGiga
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 215
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 193,5
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 193,5
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 100
- Moc AC maksymalna (kW)
- 100
- Nominalny C-rate
- 0,47C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90,5%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta JinkoSolar SunGiga 215 kWh
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,5%
- Seria produktowa
- SunGiga C&I
- Model / SKU
- SunGiga G1 215kWh / 100kW (2H)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 100 kW AC
- Chemia i typ ogniw
- LFP (280 Ah, ciecz ΔT ≤ 2°C)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 2,15
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres wymaganych komponentów BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 / C4
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -30
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1100 × 1350 × 2300
- Masa (kg)
- 2 650
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Aerozol + woda, UL 9540A, IEC 62619
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Dystrybucja PL: SolarToday / Solarity
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 0,5C, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 5–10 lat JinkoSolar EU
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
SunGiga G2+
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 520
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 468
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 468
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 250
- Moc AC maksymalna (kW)
- 250
- Nominalny C-rate
- 0,48C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 91%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta JinkoSolar SunGiga G2 Plus 520 kWh
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,6%
- Seria produktowa
- SunGiga G2 Plus
- Model / SKU
- SunGiga G2 Plus 520kWh / 250kW
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 250 kW AC
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, ciecz)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 5,2
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymaga projektu architektoniczno-budowlanego powyżej 300 kWh — według rekordu
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 / C5
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -30
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1400 × 1500 × 2450
- Masa (kg)
- 4 850
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- UL 9540A, IEC 62619 (>300 kWh)
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Wymaga projektu arch.-budowlanego (>300 kWh)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 0,5C, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 5–10 lat JinkoSolar EU
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
APX Commercial
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 200
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 180
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 180
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 100
- Moc AC maksymalna (kW)
- 100
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Zestaw falownik WIT 100K + stosy APX Commercial
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98%
- Seria produktowa
- WIT + APX Commercial
- Model / SKU
- WIT 100K-HU + APX 200kWh
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- DC-coupled · układ hybrydowy
- PCS / model falownika
- Falownik Growatt WIT 100K-HU
- Chemia i typ ogniw
- LFP (optymalizatory pakietowe APX)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 2
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres wymaganych komponentów BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP66 (zewn./wewn.)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -20
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- Stos modułowy C&I
- Masa (kg)
- 2 150
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- IEC 62619, UN38.3
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Wbudowane wyjście UPS/Backup w serii WIT
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 90% DoD, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat Growatt Polska
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
AXE Rack
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 60
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 54
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 54
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 50
- Moc AC maksymalna (kW)
- 50
- Nominalny C-rate
- 0,83C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Szafa rack AXE 60H + falownik WIT 50K
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98%
- Seria produktowa
- WIT + AXE Rack
- Model / SKU
- WIT 50K-HU + AXE 60H-E1 EU
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- DC-coupled · układ hybrydowy
- PCS / model falownika
- Falownik Growatt WIT 50K-HU
- Chemia i typ ogniw
- LFP (12×5 kWh w racku)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 0,6
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymagane pomieszczenie wewnętrzne — zakres do weryfikacji projektowej
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP20 (rack wewn.) / IP66 (WIT)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -10
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 600 × 650 × 2100
- Masa (kg)
- 650
- Poziom hałasu dB(A)
- 60
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- IEC 62619 (oferta J-Point)
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Wbudowane wyjście UPS w WIT
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 90% DoD, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat Growatt Polska
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
DH200F
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 215
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 193,5
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 193,5
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 100
- Moc AC maksymalna (kW)
- 100
- Nominalny C-rate
- 0,47C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 89,5%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta Dyness DH200F All-in-One
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98%
- Seria produktowa
- DH200F Series
- Model / SKU
- DH200F (215kWh / 100kW All-in-One)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 100 kW AC
- Chemia i typ ogniw
- LFP (280 Ah)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 2,15
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres wymaganych komponentów BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 (zewn.)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -20
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1200 × 1350 × 2300
- Masa (kg)
- 2 550
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Aerozol, IEC 62619 (dystrybucja Memodo)
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Obsługa pracy wyspowej
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 90% DoD, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat wg gwarancji Dyness
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
STACK100
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 76,8
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 69,1
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 69,1
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 50
- Moc AC maksymalna (kW)
- 50
- Nominalny C-rate
- 0,65C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Wieża 15 modułów STACK100 (Memodo.pl)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 97,8%
- Seria produktowa
- STACK100 Series
- Model / SKU
- STACK100 (15×5.12 kWh) + PCS 50kW
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- DC-coupled · układ hybrydowy
- PCS / model falownika
- Falownik hybrydowy 50 kW (Deye/Solis/GoodWe)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (100 Ah, 15×5,12 kWh)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 12
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 0,92
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymagane pomieszczenie wewnętrzne — zakres do weryfikacji projektowej
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP20 (wewn.)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -10
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 590 × 390 × 2250
- Masa (kg)
- 720
- Poziom hałasu dB(A)
- 60
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Wbudowany aerozol w wieży, IEC 62619
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Przez port Backup falownika 50 kW
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 90% DoD, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat Dyness
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

CHS2
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 100,3
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 90,3
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 90,3
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 50
- Moc AC maksymalna (kW)
- 50
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Szafa hybrydowa SAJ CHS2 z wejściem PV
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,2%
- Seria produktowa
- CHS2 Series C&I
- Model / SKU
- CHS2-50K-T4-X (100.3 kWh)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- DC-coupled · układ hybrydowy
- PCS / model falownika
- Zintegrowany falownik hybrydowy SAJ 50 kW (4×MPPT)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (szafa hybrydowa 100,3 kWh)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 1
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres wymaganych komponentów BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 (zewn.)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1100 × 1150 × 2200
- Masa (kg)
- 1 380
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Aerozol, IEC 62619, EN 50549
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Wbudowane przełączanie Backup <20 ms
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 90% DoD, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 5–10 lat SAJ Polska
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

AP-H / Ai-HB
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 81,92
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 77,82
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 73,72
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 30
- Moc AC maksymalna (kW)
- 30
- Nominalny C-rate
- 0,37C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 95%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Sprawność baterii DC-DC ≥95%; sprawność falownika ASW030K-TH maks. 98,4% (euro 97,9%); brak pełnego RTE AC-AC w PDF
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,4%
- Seria produktowa
- AP-H / Ai-HB G2 Commercial
- Model / SKU
- 2× APH5.0-S8 (lub 4× Ai-HB 200A) + ASW030K-TH
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- DC-coupled · układ hybrydowy
- PCS / model falownika
- Solplanet ASW030K-TH (30 kW AC / 60 kW DC ład. — maks. falownik hybrydowy wg listy V1.9 z 07.2026; ASW50K-LT-G3 to falownik on-grid!)
- Chemia i typ ogniw
- LFP: w serii AP-H ogniwa 100 Ah (2× wieża APH5.0-S8 409,6 V, rozbudowa do 409,6 kWh); w serii Ai-HB G2 ogniwa LG 50 Ah (4× wieża Ai-HB 200A)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 8
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 0,41
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymagana skrzynka łączeniowa ASW1000-CB-HB
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- Bateria: Natural convection / IP65 (IP20 dla G2-E); PCS ASW030K-TH: Smart cooling / IP66
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -20
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 58
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 40
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 28
- Wymiary W × D × H (mm)
- AP-H (2 wieże S8): 2×(1040×250×1500), 774 kg | Ai-HB (4 wieże): 4×(540×390×1250), 1036 kg + PCS: 58 kg
- Masa (kg)
- 832
- Poziom hałasu dB(A)
- 60
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- W serii AP-H zintegrowany awaryjny system gaśniczy w każdym module; IEC 62619, IEC 63056, IEC 62040-1, IEC 62477-1, UN38.3
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- UWAGA: Największy falownik hybrydowy Solplanet z portem baterii to 30 kW AC (ASW030K-TH); falownik 50 kW (ASW50K-LT-G3) jest wyłącznie on-grid!
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 10 lat lub 6 000 cykli (0,5C / 25°C, 90% DoD) do 70% SOH; limit Minimum Throughput Energy: 221,18 MWh (dla 2× APH5.0-S8) lub 221,16 MWh (dla 4× Ai-HB 200A)
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat (Opcja 1: 5+5 lat lub Opcja 2: 10 lat standard); brak wymogu chmury, ale obowiązek zgłoszenia awarii w ciągu 7 dni!
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
iONTEC
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 276
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 248,4
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 100
- Moc AC maksymalna (kW)
- 110
- Nominalny C-rate
- 0,36C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 93%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Sprawność RTE 93% wg karty polskiego odpowiednika OEM (NRG Project rev. 2.15); brak publicznego PDF pod samą marką iONTEC na solfinity.pl
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- Nie podano w bazie
- Seria produktowa
- iONTEC C&I / NRG Project OEM (Polska)
- Model / SKU
- iONTEC 276 / NRG100K276 (2×138 kWh / 100 kW AC)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 100 kW AC (maks. 110 kVA, przeciążalność 110% 1 min) z transformatorem separującym
- Chemia i typ ogniw
- LFP (100 Ah, 2× rack 138 kWh, zakres napięcia DC 561–788 V; maks. C-rate: 0,5C ład. / 1C rozład.)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 4
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 1,1
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres wymaganych komponentów BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- Intelligent forced air cooling / Obudowa główna IP65 (zabudowa kontenerowa 10ft), Rack bateryjny IP20
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -30
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- Nie podano w bazie
- Wymiary W × D × H (mm)
- 2× rack (1205 × 655 × 2060 mm) w zabudowie kontenerowej 10ft
- Masa (kg)
- 4 000
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- IEC 62477-1, DIN EN 62477-1, EN 61000-6-2/4, GB/T 34120-2017, VDE-AR-N 4110, NC RfG; lokalny sterownik WAGO PFC200
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Posiada transformator separujący i lokalny sterownik EMS WAGO PFC200 / iONTEC EMS (dostępny również wariant 138 kWh / 50–100 kW o masie 3000–3100 kg)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, WAGO PFC200 Local Edge EMS, RS485
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- Deklarowane >6 000 cykli u polskiego producenta OEM (NRG Project); szczegółowe warunki gwarancji SOH do pobrania w wycenie Solfinity
- Zakres i podział gwarancji
- Gwarancja projektowa Solfinity / NRG Project w Polsce; lokalny EMS działa w trybie edge computing bez wymogu chmury
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

ENNOVY-ESS
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 200
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 180
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 180
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 100
- Moc AC maksymalna (kW)
- 100
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Polska produkcja Ennovation Warszawa (ul. Omulewska)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,2%
- Seria produktowa
- ENNOVY-ESS (Polska)
- Model / SKU
- ENNOVY-ESS 100kW / 200kWh
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 100 kW + polski ENNO-EMS
- Chemia i typ ogniw
- LFP (polska integracja + autorski ENNO-EMS)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 2
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Brak dodatkowych komponentów według rekordu
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP54 / IP55
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1200 × 1300 × 2250
- Masa (kg)
- 2 400
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Polski producent (EU/PL Content!), serwis w PL do 48h
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Praca wyspowa i autorski ENNO-EMS
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 90% DoD, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 5 lat bez wykluczeń (serwis PL 48h)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

PPM-ME
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 160
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 144
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 50
- Moc AC maksymalna (kW)
- 50
- Nominalny C-rate
- 0,31C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Wariant C&I 50 kW / 160 kWh (wdrożenie 'Las Energii' Nadleśnictwo Dobrzejewice); w tabeli typoszeregu szafowego wariant bazowy 50 kW / 100 kWh oraz seria nn PPM-ME 50–250 kWh
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98%
- Seria produktowa
- Apator BESS C&I / PPM-ME (Polska)
- Model / SKU
- Apator BESS 50kW / 160kWh (Wdrożenie Las Energii / Seria Szafowa 50kW/100–250kWh)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Specjalistyczny dwukierunkowy przekształtnik AC/DC (50 kW / 50 kVA przy 3×400 V AC) w topologii 4-gałęziowej (lub dwustopniowy AC/DC/DC z transformatorem izolującym HF DC w serii nn)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (LiFePO4; w serii nn również NMC i LTO; BMS nadrzędny aktywnie ograniczający prąd ładowania/rozładowania w funkcji temperatury)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 1,6
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Brak dodatkowych komponentów według rekordu
- Układ chłodzenia
- HVAC
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- Klimatyzacja (jednostka wewnętrzna i zewnętrzna) + grzejniki elektryczne z automatycznym odcięciem wentylacji przez system ppoż. / Zabudowa szafowa przemysłowa lub kontenerowa
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- Nie podano w bazie
- Wymiary W × D × H (mm)
- Zabudowa szafowa przemysłowa (wewn./zewn.) wg karty katalogowej Apator
- Masa (kg)
- 2 100
- Poziom hałasu dB(A)
- Nie podano w bazie
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Stałe urządzenie gaśnicze gazowe (SUG jednostrefowe: zbiornik z gazem, dysze, czujnik dymu, centrala automatycznego gaszenia, przyciski START/STOP, sygnalizator akustyczno-optyczny, odcięcie wentylacji), certyfikat CE
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- 2-poziomowy EMS / platforma SCADA EKTIN działa lokalnie na Windows z panelem HMI (bez wymogu zakupu bazy SQL i bez wymogu chmury); obsługa >300 protokołów!
- Protokoły komunikacyjne EMS
- IEC 61850, DNP3, Modbus TCP/RTU, OPC-UA, Apator EKTIN SCADA (ponad 300 protokołów)
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 5 lat gwarancji podstawowej dla typoszeregu w oficjalnym katalogu Apator S.A. (pakiety i BMS dostarczane m.in. przez polskiego integratora NRG Project)
- Zakres i podział gwarancji
- 5 lat gwarancji podstawowej producenta Apator S.A. (Toruń) — lokalny nadzór SCADA EKTIN bez wymogu chmury
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

BESS
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 500
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 450
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 250
- Moc AC maksymalna (kW)
- 250
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Standardowy wariant w tabeli typoszeregu kontenerowego Apator S.A. (kod karty: BLTU 7647) oraz wdrożenie referencyjne w zakładzie przemysłu spożywczego
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,4%
- Seria produktowa
- Apator BESS C&I Kontener 10ft (Polska)
- Model / SKU
- Apator BESS 250kW / 500kWh (Kontener 10ft • Karta OZE: BLTU 7647)
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Specjalistyczny 4-gałęziowy dwukierunkowy przekształtnik AC/DC 250 kW (250 kVA, przyłącze nn/nn PV 3×400 V / 3×800 V AC) z opcjonalnym transformatorem AC i pracą off-grid
- Chemia i typ ogniw
- LFP (LiFePO4 z systemem BMS balansującym pakiety, aktywnie ograniczającym prąd w funkcji temperatury i rejestrującym historię pracy)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 5
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymaga projektu architektoniczno-budowlanego powyżej 300 kWh — według rekordu
- Układ chłodzenia
- HVAC
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- Klimatyzacja (jednostka zewnętrzna i wewnętrzna) + grzejniki elektryczne z automatycznym odcięciem wentylacji przy pożarze / Obudowa: zewnętrzny kontener morski 10ft (10')
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- Nie podano w bazie
- Wymiary W × D × H (mm)
- Kontener morski 10ft (ok. 2991 × 2438 × 2591 mm)
- Masa (kg)
- 5 200
- Poziom hałasu dB(A)
- Nie podano w bazie
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Stałe urządzenie gaśnicze gazowe (SUG: zbiornik z gazem, zawory, dysze, czujniki dymu, centrala automatycznego gaszenia, ręczne przyciski START/STOP, odcięcie wentylacji), CE
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Praca off-grid, 2-poziomowy EMS z telemechaniką, strażnikiem mocy umownej i integracją z OSD + lokalny system SCADA EKTIN na Windows bez wymogu bazy SQL i chmury
- Protokoły komunikacyjne EMS
- IEC 61850, DNP3, Modbus TCP/RTU, OPC-UA, Telemechanika OSD
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 5 lat gwarancji podstawowej w tabeli typoszeregu katalogowego Apator S.A.
- Zakres i podział gwarancji
- 5 lat gwarancji podstawowej producenta Apator S.A. (Toruń) — pełna praca lokalna bez wymogu chmury
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
ENERGATE
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 230
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 184
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 184
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 80%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 100
- Moc AC maksymalna (kW)
- 100
- Nominalny C-rate
- 0,43C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 94%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta katalogowa podaje łączną sprawność systemu >94%!; typoszereg obejmuje: 75–230 kWh (All-in-One pod wózek widłowy), 115–300 kWh (kontener 10ft), do 750 kWh (20ft) i do 1800 kWh (40ft)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- Nie podano w bazie
- Seria produktowa
- ENERGATE / ENERGATE Business (Polska)
- Model / SKU
- ENERGATE Business 50–100 kW / 75–300 kWh (Kontener 10ft / All-in-One)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Autorski dwukierunkowy inwerter mocy XINUS / moduły przekształtnikowe KMD (rack 19" hot-swap, filtr LCL, superkondensatory DC, separacja galwaniczna, czas reakcji 200 µs!)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (LiFePO4 w modułach/szafach po 115 kWh lub 150 kWh z 3-poziomowym systemem BMS z aktywnym balansowaniem ogniw)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 1,8
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Brak dodatkowych komponentów według rekordu
- Układ chłodzenia
- HVAC
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- Wymuszone powietrze + zintegrowany układ klimatyzacji utrzymujący optymalną temp. falowników i baterii / Stal malowana proszkowo RAL 7035 z ochroną antykorozyjną
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- Zabudowa All-in-One przystosowana do wózka widłowego (75–230 kWh) lub kontener 10ft (115–300 kWh)
- Masa (kg)
- 2 600
- Poziom hałasu dB(A)
- Nie podano w bazie
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Zintegrowany system ppoż. opracowany z Grupą Mercor S.A., ściana ppoż. między komorą falownikową a bateryjną, zabezpieczenia zwarciowe, przeciążeniowe, temp. i przepięciowe kl. I+II, nagroda TopBuilder 2022
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane 0 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Ultraszybki czas reakcji 200 µs (0,2 ms!) dzięki superkondensatorom DC i modułom XINUS/KMD hot-swap; pełne sterowanie lokalne przez sterownik KST + ENERGATE EMS z ekranem HMI
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus RTU, Modbus TCP/IP, Sterownik lokalny KST + ENERGATE EMS
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 80%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- Specyfikacja katalogowa ENEX 2026: żywotność 10–15 lat oraz 8 000 cykli do progu aż 80% pojemności (80% SOH)! (w starszej karcie z 2023 r. było >4 000 cykli)
- Zakres i podział gwarancji
- Żywotność 10–15 lat i 8 000 cykli do 80% SOH (sterowanie w 100% lokalne przez KST + HMI bez wymogu chmury; opcjonalny podgląd WWW)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
PowerShaper
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 100
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 90
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 90
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 50
- Moc AC maksymalna (kW)
- 50
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 92%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Norweska szafa modułowa Pixii PowerShaper
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 96,5%
- Seria produktowa
- PowerShaper C&I (EU)
- Model / SKU
- PowerShaper 50kW / 100kWh
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- 15 × moduł PixiiBox 3,3 kW (50 kW AC)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (szafa europejska — Norwegia)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 1
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres wymaganych komponentów BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Wymuszony obieg powietrza
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 (zewn.)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1200 × 1000 × 2100
- Masa (kg)
- 1 320
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Produkt europejski (EU Content!), IEC 62619
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Redundancja modułów PixiiBox 3,3 kW
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 90% DoD, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 5–10 lat Pixii Europe (AiD Solar)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
TRENE
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 261
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 234,9
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 234,9
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 125
- Moc AC maksymalna (kW)
- 137,5
- Nominalny C-rate
- 0,48C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- RTE do 90,0% w karcie serii TRE261; maks. sprawność samego przekształtnika PCS X3-TRENE-125K: 98,0%
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98%
- Seria produktowa
- ESS-TRENE Liquid Cooling C&I
- Model / SKU
- TRENE-P125B261L-E / TRE261-2A-1 (5×TB-HR522 + X3-TRENE-125K)
- Kategoria systemu
- Szafa zintegrowana AIO
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- X3-TRENE-125K (125 kW AC / 125 kVA; przeciążalność off-grid 110% ciągle / 120% 1 min)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, 5×52,2 kWh pakiet TB-HR522 1P52S 166,4 V; system 832 V, zakres 650–936 V)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 2,61
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Zakres backup / BOS do potwierdzenia
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- Szafa: Liquid cooling IP55 / Pakiet IP67 / PCS: Smart air cooling IP66; Klasa korozyjności C4 (w TRE261: C5-L standard / opcja C5-M)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -30
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 1350 × 1350 × 2355 (2810 kg) | Wersja TRE261-2A-1: 1090 × 1350 × 2360 (2450 kg + PCS 95 kg)
- Masa (kg)
- 2 810
- Poziom hałasu dB(A)
- 75
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- UL 9540A: TAK, IEC 62619: TAK, IEC 63056, IEC 62040, IEC 62477, IEC 62933, VDE 2510-50, UN38.3; gaz + woda + wentylacja + klapy p.wybuchowe
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Przeciążalność off-grid 110% ciągle / 120% przez 1 min (wymaga zewnętrznego układu przełączającego SZR/STS)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, SolaX Cloud, VPP-ready
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 30–300 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- Gwarancja EU (SolaX-TRENEGarantie.pdf z 09.2025): 90% DoD, limit przerobu energii 785,24 MWh do 70% SOH (w AU: 6 000 cykli); test BMS przy 0,5C w 25–30°C
- Zakres i podział gwarancji
- Bateria i BMS: 10 lat / PCS: 5 lat (wydłużane do 10 lat pod warunkiem stałego podłączenia do SolaX Cloud) / Szafa ster. i PCAB: 5 lat / Akcesoria: 2 lata
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Wymaga połączenia
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
POWER BOX
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 2 000
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 1 800
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 1 000
- Moc AC maksymalna (kW)
- 1 000
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 87%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Redukcja strat ciepła o ok. 20% dzięki technologii laserowego łączenia ogniw; zakres 1,0–3,0 MWh w pojedynczym kontenerze na PL (1,0–5,0 MWh na corab.eu)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- Nie podano w bazie
- Seria produktowa
- Corab Energy Storage POWER BOX (Polska)
- Model / SKU
- Corabes POWER BOX 1.0–3.0 MWh (do 1 MW AC • EI120)
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany dwukierunkowy PCS do 1000 kW AC (kaskadowa praca nawet przy awarii pojedynczego przekształtnika, odłączanie łańcuchów DC pod obciążeniem)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (ogniwa klasy Bloomberg Tier 1 o poj. ~1 kWh spawane laserowo, paszportyzacja modułów, czujnik temp. na każdym ogniwie)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 5
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 5
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymaga pełnej ścieżki formalno-budowlanej powyżej 2 MWh — według rekordu; Wymagana stacja transformatorowa SN
- Układ chłodzenia
- Hybrydowe
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- Chłodzenie hybrydowe (powietrze + woda lodowa, bezpośrednie chłodzenie biegunów modułów) / Klasa ogniowa EI 120 / REI 120 (brak wymogu dodatkowych ścian ogniowych!)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 40
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 20
- Wymiary W × D × H (mm)
- 7000 × 3000 × 3000 (kontener zoptymalizowany pod swobodny dostęp serwisowy do modułów, BMS i styczników)
- Masa (kg)
- 32 000
- Poziom hałasu dB(A)
- Nie podano w bazie
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Izolowany kontener EI 120 / REI 120 (2 godz. ochrony ppoż. bez dodatkowych murów ogniowych), wczesna detekcja gazowa (2 czujniki), opcjonalna mgła wodna, klapy dekompresyjne, certyfikaty KOMAG, nagroda ENEX AWARD 2026
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Polski autorski Corabes EMS i BMS bez chmury, brak transferu danych do zagranicznych centrów, ochrona przed backdoor, szyfrowana transmisja VPN i integracja ze SCADA
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Corabes Local EMS/SCADA, Modbus TCP/RTU, CAN, VPN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- Optymalizacja pod 10–15 lat eksploatacji i ≥8 000 cykli (polska produkcja w Środzie Śląskiej)
- Zakres i podział gwarancji
- Gwarancja projektowa polskiego producenta Corab Energy Storage (10–15 lat eksploatacji, 100% lokalnie bez chmury)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
MEGA BOX
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 5 000
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 4 500
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 2 500
- Moc AC maksymalna (kW)
- 3 350
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- WYJAŚNIONO KONFLIKT: Zakres MEGA BOX to 4,0–6,68 MWh, a przedział 1,0–6,68 MWh wynikał z błędnego podpięcia na corabes.com pliku Corabes_power-box_karta_produktu_prev.pdf (od 1 MWh) pod przycisk pobierania karty Mega Box!
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98%
- Seria produktowa
- Corab Energy Storage MEGA BOX (Polska)
- Model / SKU
- Corabes MEGA BOX 4.0–6.68 MWh (Kontener EI120)
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany system przekształtników PCS 500–3350 kW AC z rozłączaniem każdego łańcucha DC pod pełnym obciążeniem
- Chemia i typ ogniw
- LFP (ogniwa klasy Bloomberg Tier 1 o poj. ~1 kWh łączone laserowo w Środzie Śląskiej, czujnik temp. na każdym ogniwie, paszportyzacja)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 66,8
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymaga pełnej ścieżki formalno-budowlanej powyżej 2 MWh — według rekordu; Wymagana stacja transformatorowa SN
- Układ chłodzenia
- Hybrydowe
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- Chłodzenie hybrydowe (powietrze + woda lodowa, chłodzenie biegunów modułów) / Obudowa z płyt warstwowych z wełną mineralną o klasie EI 120 / REI 120
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 40
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 20
- Wymiary W × D × H (mm)
- 10400 × 3000 × 3000
- Masa (kg)
- 42 000
- Poziom hałasu dB(A)
- Nie podano w bazie
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Klasa ogniowa EI 120 / REI 120 (zintegrowana bariera ppoż. 2 godz.), wczesny system detekcji gazów z analizą trendów, opcjonalna mgła wodna, klapy dekompresyjne, certyfikaty Instytutu KOMAG
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Polski autorski Corabes EMS, BMS i SCADA działający na infrastrukturze lokalnej bez chmury i bez chińskich serwerów (ochrona przed backdoor, szyfrowany VPN)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Corabes Local EMS/SCADA, Modbus TCP/RTU, CAN, VPN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- Optymalizacja na 10–15 lat pracy i ≥8 000 cykli (polska produkcja w Środzie Śląskiej)
- Zakres i podział gwarancji
- Gwarancja projektowa polskiego producenta Corab Energy Storage (100% praca lokalna bez wymogu chmury)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

EnerCon 2.5M
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 2 508
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 2 257,2
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 1 250
- Moc AC maksymalna (kW)
- 1 250
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 92%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta podaje 92% maks. sprawności systemu, 98,5% sprawności PCS i 99% sprawności transformatora
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,5%
- Seria produktowa
- EnerCon Container Series
- Model / SKU
- Container 2.5M (EnerCon 2.5M)
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 1250 kW AC (chłodzony cieczą, IP66)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, 2508 kWh nominalnie)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- Nie podano w bazie
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- Nie podano w bazie
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymaga pełnej ścieżki formalno-budowlanej powyżej 2 MWh — według rekordu; Opcjonalny pakiet wyciszający
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP54 (system) / IP67 (pakiety) / IP66 (PCS); chłodzenie cieczą baterii i PCS
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- Nie podano w bazie
- Wymiary W × D × H (mm)
- 6058 × 2438 × 2896
- Masa (kg)
- 27 000
- Poziom hałasu dB(A)
- 40
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Gaszenie aerozolowe, sterownik PLC/SCADA Siemens; dostępny pakiet wyciszający Silent (40 dB(A) z 10 m)
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Wymaga pełnego pozwolenia na budowę (>2000 kWh wg Prawa budowlanego 2026)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- PROFINET, Ethernet, CAN, RS-485
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- Nie podano w bazie
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- Deklaracja 8 000 cykli w karcie Container 2.5M_PL.pdf (warunki SOH i DoD do potwierdzenia)
- Zakres i podział gwarancji
- Warunki gwarancji projektowej E-HUB do potwierdzenia
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

EnerCon 4.2M
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 4 180
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 3 762
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 2 000
- Moc AC maksymalna (kW)
- 2 000
- Nominalny C-rate
- 0,48C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 92,5%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta podaje 92,5% maks. sprawności systemu oraz 98,5% sprawności PCS
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,5%
- Seria produktowa
- EnerCon Container Series
- Model / SKU
- Container 4.2M (EnerCon 4.2M)
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 2000 kW AC (chłodzony cieczą, IP66)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, 4180 kWh nominalnie)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- Nie podano w bazie
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- Nie podano w bazie
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymaga pełnej ścieżki formalno-budowlanej powyżej 2 MWh — według rekordu; Opcjonalny pakiet wyciszający
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP54 (system) / IP67 (pakiety) / IP66 (PCS)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- Nie podano w bazie
- Wymiary W × D × H (mm)
- 6058 × 2438 × 2896
- Masa (kg)
- 38 500
- Poziom hałasu dB(A)
- 40
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Gaszenie aerozolowe, PLC/SCADA Siemens; opcja pakietu Silent (40 dB(A) z 10 m)
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Kontener wielkoskalowy (>2 MWh — pełne pozwolenie na budowę)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- PROFINET, Ethernet, CAN, RS-485
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- Nie podano w bazie
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- Deklaracja 8 000 cykli w karcie Container 4.2M_PL.pdf
- Zakres i podział gwarancji
- Warunki gwarancji projektowej E-HUB do potwierdzenia
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

EnerCon 5.0M
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 5 016
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 4 514,4
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 2 500
- Moc AC maksymalna (kW)
- 2 500
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 93%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Karta podaje 93,0% maks. sprawności systemu oraz 98,5% sprawności PCS
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,5%
- Seria produktowa
- EnerCon Container Series
- Model / SKU
- Container 5.0M (EnerCon 5.0M)
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 2500 kW AC (chłodzony cieczą, IP66)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, 5016 kWh nominalnie)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- Nie podano w bazie
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- Nie podano w bazie
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymaga pełnej ścieżki formalno-budowlanej powyżej 2 MWh — według rekordu; Opcjonalny pakiet wyciszający
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP54 (system) / IP67 (pakiety) / IP66 (PCS)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- Nie podano w bazie
- Wymiary W × D × H (mm)
- 6058 × 2438 × 2896
- Masa (kg)
- 44 500
- Poziom hałasu dB(A)
- 40
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Gaszenie aerozolowe, PLC/SCADA Siemens; opcja pakietu Silent (40 dB(A) z 10 m)
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Kontener wielkoskalowy (>2 MWh — pełne pozwolenie na budowę)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- PROFINET, Ethernet, CAN, RS-485
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- Nie podano w bazie
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- Deklaracja 8 000 cykli w karcie Container 5.0M_PL.pdf
- Zakres i podział gwarancji
- Warunki gwarancji projektowej E-HUB do potwierdzenia
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
EffiSync X
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 5 015,9
- Energia użyteczna AC (kWh)
- Nie podano w bazie
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 4 514,3
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 2 500
- Moc AC maksymalna (kW)
- 2 500
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- KONFIGURACJA DC-ONLY: wartość zapisana w polu RTE nie jest prezentowana jako RTE AC–AC. Do pełnej sprawności AC–AC trzeba uwzględnić zewnętrzny PCS/MVPS oraz potrzeby własne. Sprawność po stronie DC (DC-side efficiency): 94% w karcie zbiorczej z 06.2026 oraz 93% w karcie z 02.2026 (wymaga uwzględnienia strat zewn. stacji PCS)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- Nie podano w bazie
- Seria produktowa
- EffiSync X Utility Container (Shanghai Electric)
- Model / SKU
- EffiSync X-2.5MW/5MWh-DC (EliteCool 2.5MW/5MWh)
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- DC-only · zewnętrzny PCS
- PCS / model falownika
- Kontener czysto DC 1500 V bez PCS (0,25P–0,5P = maks. 2500 kW DC; wymaga zewnętrznej stacji PCS/SN)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, 3,2 V, układ 1P104S × 4 × 12; napięcie znamionowe 1331,2 V DC, zakres 1164,8–1497,6 V DC)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 50,16
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymagany zewnętrzny skid PCS SN; Wymaga pełnej ścieżki formalno-budowlanej powyżej 2 MWh — według rekordu
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- Intelligent variable-frequency liquid cooling (ΔT < 3°C) / IP55 / Klasa C3 (C5 opcjonalnie w karcie z 02.2026)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -35
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 25
- Wymiary W × D × H (mm)
- 6058 × 2438 × 2896
- Masa (kg)
- 42 000
- Poziom hałasu dB(A)
- 80
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- UL 9540A: TAK, IEC 62619: TAK, NFPA 855, UN3536, UN38.3, IEC 63056, IEC 62477, GB/T 36276; perfluoroheksanon / aerozol + woda + klapy p.wybuchowe
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Kontener 20ft 1500 V DC (w tej samej karcie także wariant EffiSync X-6.25MWh: 6251,3 kWh na ogniwach 587 Ah o masie 48 000 kg oraz wariant 3502 kWh)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, Modbus RTU, LAN/RJ45, RS485
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- ≥8 000 cykli przy 0,5C @ 25°C do progu 70% EOL potwierdzone w obu kartach katalogowych z 02.2026 i 06.2026
- Zakres i podział gwarancji
- Gwarancja projektowa ILB Helios / Shanghai Electric (≥8 000 cykli do 70% EOL; komunikacja lokalna bez wymogu chmury)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
EnerC+
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 4 070
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 3 663
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 3 663
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 2 000
- Moc AC maksymalna (kW)
- 2 000
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- KONFIGURACJA DC-ONLY: wartość zapisana w polu RTE nie jest prezentowana jako RTE AC–AC. Do pełnej sprawności AC–AC trzeba uwzględnić zewnętrzny PCS/MVPS oraz potrzeby własne. Kontener DC CATL EnerC+ 4,07 MWh
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- Nie podano w bazie
- Seria produktowa
- EnerC+ Container
- Model / SKU
- EnerC+ 4.07 MWh (Kontener 20ft)
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- DC-only · zewnętrzny PCS
- PCS / model falownika
- Kontener DC (wymaga stacji PCS/SN 2000 kW)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (ogniwa CATL 306 Ah, ciecz)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 40,7
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymagany zewnętrzny skid PCS SN; Wymaga pełnej ścieżki formalno-budowlanej powyżej 2 MWh — według rekordu
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 / C5 (kontener 20ft)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -30
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 6058 × 2438 × 2896
- Masa (kg)
- 36 500
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- UL 9540A, NFPA 855, IEC 62619 (>2 MWh)
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Wymaga stacji PCS/SN
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, IEC 61850, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 0,5C, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- Gwarancja projektowa CATL
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.

MC Cube
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 2 500
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 2 250
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 2 250
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 1 250
- Moc AC maksymalna (kW)
- 1 250
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- KONFIGURACJA DC-ONLY: wartość zapisana w polu RTE nie jest prezentowana jako RTE AC–AC. Do pełnej sprawności AC–AC trzeba uwzględnić zewnętrzny PCS/MVPS oraz potrzeby własne. System kontenerowy BYD MC Cube (Blade CTS)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- Nie podano w bazie
- Seria produktowa
- MC Cube Series
- Model / SKU
- BYD MC Cube 2.5 MWh / 1250 kW
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- DC-only · zewnętrzny PCS
- PCS / model falownika
- Kontener DC (wymaga stacji PCS 1250 kW)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (ogniwa BYD Blade CTS)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 25
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymagany zewnętrzny skid PCS SN; Wymaga pełnej ścieżki formalno-budowlanej powyżej 2 MWh — według rekordu
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 / C5
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -30
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 6058 × 2438 × 2896
- Masa (kg)
- 28 000
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- UL 9540A, IEC 62619 (kontrakty Greenvolt w PL)
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Wymaga stacji PCS/SN
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, IEC 61850, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 0,5C, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- Gwarancja projektowa BYD
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
PowerMaster
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 3 440
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 3 096
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 3 096
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 1 720
- Moc AC maksymalna (kW)
- 1 720
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- KONFIGURACJA DC-ONLY: wartość zapisana w polu RTE nie jest prezentowana jako RTE AC–AC. Do pełnej sprawności AC–AC trzeba uwzględnić zewnętrzny PCS/MVPS oraz potrzeby własne. Kontener SOFAR PowerMaster (hybryda ciecz + powietrze)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- Nie podano w bazie
- Seria produktowa
- PowerMaster Utility
- Model / SKU
- SOFAR PowerMaster 3.44 MWh
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- DC-only · zewnętrzny PCS
- PCS / model falownika
- Kontener DC (stacja PCS 1720 kW)
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, chłodzenie hybrydowe)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 34,4
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymagany zewnętrzny skid PCS SN; Wymaga pełnej ścieżki formalno-budowlanej powyżej 2 MWh — według rekordu
- Układ chłodzenia
- Hybrydowe
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 / C5
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -30
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 6058 × 2438 × 2896
- Masa (kg)
- 34 000
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- UL 9540A, NFPA 68 (pl.sofarsolar.com)
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Wymaga stacji PCS/SN
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, IEC 61850, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 0,5C, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- Gwarancja projektowa Sofar
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
ENNOVY-ESS
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 1 000
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 900
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 900
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 500
- Moc AC maksymalna (kW)
- 500
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90,5%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Polski kontener Ennovation (wdrożenia Kradex Kielce i BrukArt)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,5%
- Seria produktowa
- ENNOVY-ESS Container (PL)
- Model / SKU
- ENNOVY-ESS 500kW / 1000kWh
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Zintegrowany PCS 500 kW + polski ENNO-EMS
- Chemia i typ ogniw
- LFP (polska produkcja Warszawa + ENNO-EMS)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 4
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 4
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymaga projektu architektoniczno-budowlanego powyżej 300 kWh — według rekordu
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP54 / IP55
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -25
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 50
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 6058 × 2438 × 2896
- Masa (kg)
- 15 500
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Polski producent (EU/PL Content!), serwis 48h w PL
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Zasilanie rezerwowe zakładu i Peak Shaving
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, RS485, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 6 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 6 000
- Warunki testu cyklicznego
- 25°C, 90% DoD, 70% EOL
- Zakres i podział gwarancji
- 5 lat bez wykluczeń (serwis PL 48h)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
MEW-b
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 996
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 830
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 830
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 83,3%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 500
- Moc AC maksymalna (kW)
- 500
- Nominalny C-rate
- 0,5C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- 90%
- Granica i warunki pomiaru RTE
- Konfiguracje modułowe MEW-b wielokrotności ~166 kWh: 830 kWh (przy 500 kW), 996 kWh (przy 300 kW i stacji 1000 kVA), 1050 kWh (z rezerwą +500 kWh), 1330 kWh (przy 600 kW), 2150 kWh (kontener 40ft)
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,2%
- Seria produktowa
- ZPUE BESS / MEW-b / SPS Smart Power Station (Polska)
- Model / SKU
- MEW-b 20/1000-4 (300–500 kW / 830–1050 kWh ze stacją trafo SN)
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Dwukierunkowy inwerter AC/DC (warianty 300, 400, 500, 600, 1000 kW) + zintegrowana rozdzielnica nN ZR-W + rozdzielnica SN Rotoblok Air + transformator mocy SN/nN (np. 1000 kVA)
- Chemia i typ ogniw
- LFP / NMC / LTO (w rozdzielnicy DC aparatura 750 V DC ZR-W 1800 A, 50 kA; w mniejszych stacjach EV-CME 150 zakres 650–800 V DC)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 30
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 300
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Kompletna stacja SN ujęta w rozwiązaniu — według rekordu
- Układ chłodzenia
- HVAC
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- System HVAC (klimatyzacja i ogrzewanie w komorze baterii; w wersji podziemno-naziemnej SPS naturalna stabilizacja termiczna pod ziemią) / IP55 (IK10) / Prefabrykowany żelbet C30/37 z termoizolacją lub stal z wełną mineralną
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -20
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 40
- Temperatura początku deratingu (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- Nie podano w bazie
- Wymiary W × D × H (mm)
- Prefabrykowana stacja betonowa MRw-b G 20/1000-3 (~20 000 kg sama obudowa) lub kontener 40ft (dla 1 MW / 2,15 MWh)
- Masa (kg)
- 25 000
- Poziom hałasu dB(A)
- Nie podano w bazie
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- Zintegrowany system wykrywania i gaszenia pożaru w pomieszczeniu baterii, obudowa żelbetowa C30/37 lub stalowa o podwyższonej odporności ogniowej oraz naturalne bariery ppoż. w wariancie podziemnym SPS; CE, LVD, EMC
- Tryb backup / off-grid
- Zintegrowany backup — deklarowane do 20 ms
- Uwagi dotyczące backupu
- Kompletna stacja ze wszystkim po stronie SN i nN (transformator SN/nN 0,4/0,8/20/30 kV, rozdzielnica SN Rotoblok Air, rozdzielnica nN ZR-W i lokalna szafa SPS-Control EMS)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP/IP, DNP3, IEC 61850 / IEC 60870-5-104, SPS-Control / SPS-SCADA
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 5 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 5 000
- Warunki testu cyklicznego
- Żywotność projektowa do 20 lat; gwarantowane do 5 000 pełnych cykli w katalogu przemysłowym MEW-b / SPS (na karcie e-zpue dla SPS podano min. 2 000 cykli)
- Zakres i podział gwarancji
- Żywotność projektowa do 20 lat i do 5 000 cykli (lokalna szafa sterownicza SPS-Control z algorytmami pracy i bezpośrednią integracją ze SCADA OSD bez wymogu chmury)
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
Solition Mega Five
- Pojemność nominalna DC (kWh)
- 5 015
- Energia użyteczna AC (kWh)
- 4 513,5
- Energia efektywna — pole obecnej bazy (kWh)
- 4 513,5
- Zalecana głębokość rozładowania DoD (%)
- 90%
- Moc AC znamionowa (kW)
- 1 725
- Moc AC maksymalna (kW)
- 1 725
- Nominalny C-rate
- 0,34C
- Sprawność pełnego cyklu RTE AC–AC (%)
- Wymaga weryfikacji
- Granica i warunki pomiaru RTE
- ROZBIEŻNOŚĆ ŹRÓDŁOWA: raport opisuje 94% jako sprawność kierunkową DC, natomiast sekcja JSON zapisuje 94% jako RTE AC–AC. Wartość nie jest prezentowana jako porównywalne RTE do czasu rozstrzygnięcia na podstawie karty OEM. Oficjalna karta Exide (04.2026) deklaruje ≥94% RTE
- Maksymalna sprawność PCS (%)
- 98,8%
- Seria produktowa
- Solition Mega Five
- Model / SKU
- Solition Mega Five 5.015 MWh
- Kategoria systemu
- System modułowy / rack
- Topologia sprzęgania
- AC-coupled · PCS zintegrowany
- PCS / model falownika
- Modułowy PCS do 1725 kW AC
- Chemia i typ ogniw
- LFP (314 Ah, europejska linia Exide Technologies)
- Maks. liczba jednostek równoległych
- 10
- Maksymalna skalowalność (MWh)
- 50,15
- Wymagane komponenty zewnętrzne
- Wymaga pełnej ścieżki formalno-budowlanej powyżej 2 MWh — według rekordu
- Układ chłodzenia
- Ciecz
- Stopień ochrony IP / klasa korozyjności
- IP55 / C5 (kontener 20ft)
- Minimalna temperatura pracy (°C)
- -30
- Minimalna temperatura ładowania (°C)
- Nie podano w bazie
- Maksymalna temperatura pracy (°C)
- 55
- Temperatura początku deratingu (°C)
- 45
- Maksymalna temperatura w warunkach gwarancji (°C)
- 30
- Wymiary W × D × H (mm)
- 6058 × 2438 × 2896
- Masa (kg)
- 42 500
- Poziom hałasu dB(A)
- 65
- Bezpieczeństwo, PPOŻ i certyfikaty
- UL 9540A, IEC 62619 (Exide Polska)
- Tryb backup / off-grid
- Wymaga zewnętrznego układu STS / transformatora
- Uwagi dotyczące backupu
- Kontener wielkoskalowy (>2 MWh)
- Protokoły komunikacyjne EMS
- Modbus TCP, IEC 61850, CAN
- Klasyfikacja budowlana w obecnym rekordzie
- Próg 300–2000 kWh — według rekordu
Dane zapisane w rekordzie — zakres należy przypisać do dokładnego SKU, generacji i rewizji dokumentu.
- Gwarantowana liczba cykli
- 8 000
- Gwarantowany throughput (MWh)
- Nie podano w bazie
- Gwarantowany próg EOL SOH (%)
- 70%
- Marketingowa deklaracja liczby cykli
- 8 000
- Warunki testu cyklicznego
- 10 lat / 70% EOL wg standardu Exide
- Zakres i podział gwarancji
- 10 lat / 70% EOL Exide Europe
- Wymóg połączenia z chmurą dla gwarancji
- Nie podano w bazie
Podstawowe informacje operacyjne, oddzielone od parametrów OEM.
Widok pokazuje identyfikatory rewizji zapisane w rekordzie. Nie są to automatycznie załączone pliki PDF.
Porównanie wybranych systemów
Zestawienie nie przyznaje punktów ani nie tworzy rankingu. Pokazuje dane, różnice i braki źródłowe.
Twoje konfiguracje porównawcze
Zestawy są zapisywane lokalnie w tej przeglądarce bez automatycznego terminu wygaśnięcia. Pozostają do usunięcia przez użytkownika lub wyczyszczenia danych strony w przeglądarce. Limit: 20 zestawów; po przekroczeniu najstarszy jest usuwany. Link można skopiować i przekazać innemu użytkownikowi.
O katalogu LIBRANS
Niezależne narzędzie techniczne do porównywania systemów BESS C&I i Utility-Scale.
Cel i zakres katalogu
LIBRANS Katalog BESS pomaga inwestorom i zespołom technicznym przeglądać oraz porównywać magazyny energii dla zastosowań komercyjnych, przemysłowych i wielkoskalowych. Zestawiamy architekturę, energię, moc, sprawność, warunki pracy, gwarancję i dostępne dokumenty. Nie tworzymy rankingu handlowego ani płatnej kolejności produktów.
Pochodzenie danych
Informacje opracowujemy na podstawie publicznych materiałów producentów i OEM: kart katalogowych, instrukcji, dokumentacji technicznej, deklaracji zgodności oraz innych źródeł przypisanych do konkretnego modelu, SKU lub konfiguracji. Dane przekazane przez importera albo dystrybutora są oznaczane jako potwierdzone dopiero po ich otrzymaniu i redakcyjnej kontroli.
Jak czytać oznaczenia rekordów?
Dane techniczne — wartości opracowane z dostępnych źródeł technicznych. Źródła wskazane — rekord zawiera odniesienia do dokumentacji; samo oznaczenie nie potwierdza kompletności ani odpowiedzi importera. Rozbieżności — wykryto niezgodność między dokumentami, wariantami lub granicami pomiaru. Wymaga weryfikacji — brakuje wystarczającej podstawy do jednoznacznego przedstawienia wartości.
Braki danych i potwierdzenia
„Nie podano w bazie” nie oznacza zera ani braku funkcji. Oznacza, że nie znaleźliśmy wystarczającego, jednoznacznego potwierdzenia dla danego modelu albo oczekujemy na informację od producenta, importera lub dystrybutora. W szczególności warunki gwarancji, dostępność, terminy dostaw, części zamienne i serwis wymagają aktualnego potwierdzenia dostawcy.
Granice porównywania
Nie traktujemy jako równoważnych wartości DC, AC, sprawności PCS i RTE AC–AC. W RTE istotne są granice pomiaru, konfiguracja PCS/MVPS, transformator oraz pobór potrzeb własnych, w tym HVAC. W systemach DC-only pełna sprawność AC–AC wymaga uwzględnienia zewnętrznej infrastruktury przekształtnikowej. Brak porównywalności pokazujemy zamiast szacować wynik bez podstaw.
Zdjęcia i dokumentacja
Zdjęcie oznaczone jako zatwierdzone zostało ręcznie przypisane do rekordu. Brak zatwierdzonej fotografii może oznaczać wykorzystanie schematu poglądowego. Opis źródła PDF nie musi oznaczać, że plik jest już załączony i dostępny do pobrania. Przycisk pobierania pokazujemy wyłącznie dla rzeczywistego pliku lub zweryfikowanego, działającego źródła.
Aktualność i status rozwoju
Wersja katalogu: 2.5.6 · aktualizacja: 2 listopada 2026 r. Katalog pozostaje w fazie rozwojowej. Część rekordów może zawierać brakujące parametry, oczekiwać na potwierdzenie dostawcy, nie mieć zatwierdzonego zdjęcia lub pobieralnego dokumentu. Oficjalna premiera katalogu planowana jest na połowę listopada 2026 r.
Niezależność i odpowiedzialność
LIBRANS porządkuje i weryfikuje informacje, ale nie zastępuje audytu projektu, analizy kompatybilności, oceny warunków przyłączenia ani indywidualnej oferty EPC. Dane katalogowe opisują stan źródeł na wskazany moment. Producent, importer lub dystrybutor odpowiada za prawdziwość przekazanych przez siebie deklaracji, a redakcja LIBRANS za ich przypisanie, udokumentowanie i sposób prezentacji.
Jesteś producentem, importerem lub dystrybutorem?
Sprawdź rekordy swoich produktów. Potwierdź model i wariant, przekaż aktualne karty katalogowe, warunki gwarancji, instrukcje oraz informacje o dostępności i serwisie. Zgłoś korektę, jeśli zauważysz brak lub rozbieżność. Po otrzymaniu kompletnego zgłoszenia redakcja LIBRANS analizuje materiały i dąży do aktualizacji zatwierdzonych informacji w ciągu 3 dni roboczych. Termin dotyczy kompletnych zgłoszeń; nie oznacza automatycznego przyjęcia każdej deklaracji.
Kontakt z redakcją
Jeżeli nie reprezentujesz bezpośrednio dostawcy, ale zauważyłeś błąd, brak dokumentu lub niezgodność w rekordzie, prześlij nam identyfikator LIBRANS i krótką informację o problemie.
LIBRANS Polska · Katalog BESS · Niezależne zestawienie techniczne. Brak danych nie oznacza zera, a status źródeł nie zastępuje potwierdzenia producenta lub dostawcy.